Trakt Królewsko – Cesarski | Blog – Pit Stop Hostel Poznań
Logo Pitstop-hostel
       

Trakt Królewsko – Cesarski

Napisano 22 listopada 2012 w kategorii Turystyka

W Poznaniu znajduje się jedna z ciekawszych tras turystycznych, czyli Trakt Królewsko – Cesarski. Nazwa nawiązuje do historii miasta, które ma związki zarówno z Królestwem Polski, jak i wizytami cesarzy i ich działaniem na tych ziemiach.  Trakt prowadzi przez niezwykłe miejsca Poznania, które łączą się z wybitnymi postaciami władców różnych okresów oraz historycznymi obszarami miasta i jego niezwykłą architekturą.  Poza turystycznym elementem traktu, pod nazwą kryje się również program partnerski, który ma za zadanie organizowanie przedsięwzięć kulturalnych, edukacyjnych i artystycznych.

Trasa Traktu prowadzi przez: Jezioro Maltańskie – Kościół św. Jana Jerozolimskiego za murami – Śródka – Most Jordana – Ostrów Tumski – Most Bolesława Chrobrego – Chwaliszewo – Stary Rynek – ul. Paderewskiego – plac Wolności – ul. 27 Grudnia – ul. Fredry – Most Teatralny – ul. J.H. Dąbrowskiego – Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana.

Co zatem warto zobaczyć w ramach spacerów Traktem Królewsko – Cesarskim? Nawiązanie historyczne ma związek z Katedrą Poznańską, w której pochowano pierwszych władców. Piękna budowla jest jednym z najstarszych Polskich kościołów i jest najstarszą Polską katedrą. Kolejnym ciekawym miejscem o nieco innym charakterze jest Kolejka Parkowa Maltanka, która kursuje pomiędzy rondem Śródka a Nowym Zoo. Wielbiciele muzeów z pewnością z przyjemnością obejrzą zbiory Muzeum Archidiecezjalnego z kolekcjami malarstwa, sztuki nowożytnej, kolekcją argenteriów, porcelany, szkła czy tkanin. Innym Muzeum, do którego warto przyjechać, jest Muzeum Etnograficzne z kolekcją Sztuki Ludowej Wielkopolski.

Pospacerować można między innymi obok murów miejskich, które zostały zbudowane dla ochrony średniowiecznego miasta.  Równie przyjemnie można spędzić czas w Starym Zoo w Poznaniu, do którego wstęp jest bezpłatny. Wśród ciekawych miejsc do obejrzenia na Trakcie Królewsko Poznańskim warto wymienić również Palmiarnię Poznańską mieszczącą się w poznańskim Parku Wilsona czy Zamek Cesarski. Na trasie traktu znajduje się jednak o wiele więcej ciekawych zabytków, pięknych budowli, miejsc i terenów, które warto zobaczyć na własne oczy. Zapraszamy zatem serdecznie do Poznania i skorzystania z noclegu w hostelu Pit Stop skąd można również na pieszo dotrzeć do najciekawszych miejsc naszego miasta.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>