Rowerem po Poznaniu i okolicach | Blog – Pit Stop Hostel Poznań
Logo Pitstop-hostel
       

Rowerem po Poznaniu i okolicach

Napisano 17 października 2012 w kategorii Turystyka

Kochasz jeździć na rowerze? W takim razie nie może Cię zabraknąć w Poznaniu i okolicach, gdzie czekają na Ciebie ścieżki rowerowe w obrębie miasta i ciekawe szlaki w jego okolicach. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie – od prostych, wygodnych tras, po nieco trudniejsze i bardziej wymagające. Oto kilka propozycji, dzięki którym jesienna wycieczka do Poznania będzie o wiele przyjemniejsza.

- Cysterski szlak rowerowy o długości ponad 144 km to świetny pomysł na wieloetapową wyprawę lub całodniowy wyjazd. Trasa przebiega przez malownicze tereny Parku Krajobrazowego Puszcza Zielonka oraz okolice Wągrowca. Rozpoczynająca się w Poznaniu przy Rondzie Śródka, kończy się we wsi Dąbrówka Kościelna. Na trasie, która składa się z z dróg asfaltowych i leśnych duktów oprócz pięknej przyrody mamy okazję podziwiać wiele ciekawych zabytków i atrakcji turystycznych, związanych nie tylko z zakonem Cystersów.

- Pierścień Rowerowy dookoła Poznania pozwoli zapoznać się z całym miastem i okolicami, spędzając czas na dwóch kółkach. To 173 kilometrowy szlak przebiegający m.in przez Mosinę, Mirosławki, Tomice, Lusowo, Murowaną Goślinę, Zielonkę, Dąbrówkę Kościelną, Promno, Kostrzyn, Kórnik, Rogalin i Rogalinek. Pełna atrakcji trasa doskonale nadaje się na niezbyt forsowne wycieczki.

Jeśli poszukujemy przyjemnych, niezbyt długich tras, prowadzących w ciekawe, ciche i atrakcyjne miejsca, to Poznań i okolice również oferują takie trasy. Wśród najciekawszych należy wymienić szlaki: Do rezerwatu Gogulec (7km), Doliną Cybiny do Parku Krajobrazowego Promno (22,6 km), Darz Bór (9km), Doliną Bogdanki ( 13 km), Wzdłuż Warty do Wielkopolskiego Parku Narodowego (26,7km), Poznań – Oborniki (26,5 km) czy Nad Jezioro Lusowskie (23,3km)

Dobrze oznakowane trasy z pewnością sprawią, że zwiedzanie Poznania i okolic będzie o wiele ciekawsze. Warto wybrać się tutaj właśnie jesienią, gdy przyroda przybiera złoto-czerwony odcień, a powietrze jest rześkie i przyjemne i wręcz idealne dla każdego rowerzysty. Na nocleg zapraszamy do hostelu Pit – Stop.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>