Poznań – Miasto Know How | Blog – Pit Stop Hostel Poznań
Logo Pitstop-hostel
       

Poznań – Miasto Know How

Napisano 23 lipca 2012 w kategorii Poznań

Pojezierze Wielkopolskie może pochwalić się niezwykłym miastem, które swoimi walorami przyciąga corocznie tysiące turystów, studentów i biznesmenów. Poznań, bo o tym mieście mowa, to jedno z najszybciej rozwijających się dużych miast w Polsce. Położony w pięknej okolicy, doskonale skomunikowany, według wielu rankingów jest jednym z najlepszych miasto do życia w Polsce.

Turystyka

Do Poznania można się wybrać w różnych celach, większość odwiedzających to osoby, które przyjeżdżają tu w celach biznesowych. Najsłynniejsze Międzynarodowe Targi Poznańskie mają z pewnością w tym swój znaczny udział. Poza tym stolica Wielkopolski  jest doskonałym miejscem dla rekreacji i tradycyjnego zwiedzania. Znajdziemy tu mnóstwo zabytków, miejsc do uprawiania różnego rodzaju sportów czy zielonych, spokojnych przestrzeni idealnych do odpoczynku i relaksu.

Doskonałe trasy turystyczne, piękne Stare Miasto, Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar, który jest jednym z najlepszych centrów handlowych na świecie, Zamek Królewski, Ostrów Tumski, wspaniałe parki z ogrodami botanicznymi i zoologicznymi, muzea, kompleksy sportowe, Jezioro Maltańskie, opery, teatry, kina, Filharmonia oraz wiele innych atrakcji, które z pewnością mogą przyciągnąć rzesze chętnych. Miasto z tak wieloma atrakcjami ma naprawdę wiele do zaoferowania, dlatego warto tu przyjeżdżać i korzystać z wszystkich szans na dobrą zabawę, relaks i wypoczynek.

Jak się dostać do Poznania?

Skorzystać można z kilku sposobów na dotarcie do miasta: samolotem na Międzynarodowy Port Lotniczy Poznań, samochodem, dzięki dobrej sieci połączeń drogowych czy pociągiem na jeden z największych i najnowocześniejszych dworców kolejowych w Polsce – Poznań Główny.

Poznań najlepiej poznać osobiście, spacerując po pięknie odrestaurowanych uliczkach, robiąc zakupy lub aktywnie spędzając czas, dlatego serdecznie zapraszamy do naszego miasta. Skorzystaj z możliwości niedrogiego i wygodnego noclegu, rezerwując miejsce w Hostelu Pit Stop i poznaj Poznań z jego najlepszej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>