Muzeum Archeologiczne w Poznaniu | Blog – Pit Stop Hostel Poznań
Logo Pitstop-hostel
       

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

Napisano 17 września 2012 w kategorii Kultura

Fot: Przemysław Sakrajda

Jest jednym z najstarszych i największych Muzeów Archeologicznych w naszym kraju. Mieści się  na Starym Mieście w Pałacu Górków w Poznaniu, który powstał  latach 1545-1549 w wyniku przebudowy kilku należących do Andrzeja II Górki gotyckich kamienic. Muzeum założono tu w roku 1857 i obecnie oprócz wystaw czasowych, prezentowanych jest wiele stałych ekspozycji, wśród których znaleźć można m.in wystawy poświęcone pradziejom Wielkopolski, początkom państwa polskiego, starożytnemu Egiptowi czy archeologii Sudanu. Mieści się tu również archiwum naukowe, biblioteka, czy pracownia konserwatorska, fotograficzna i plastyczna, z której mogą korzystać m.in. naukowcy i studenci. W muzeum oprócz wystaw odbywają się również lekcje muzealne, imprezy czy naukowe konferencje.

W tym pięknym muzeum, wielbiciele historii będą mogli zobaczyć m.in. Obelisk Ramzesa II, jakiego próżno szukać w innych częściach Europy, prawdziwą egipską mumię i wiele innych ciekawych znalezisk, zarówno z terenu Polski, jak i świata, w tym wiele atrakcyjnych obiektów z terenu Afryki.

Wystawy Czasowe:

Od 11 września do 11 października Muzeum Archeologiczne zaprasza na wystawę: Uprawiając Archeologię. „Ekspozycja ukazuje bogactwo współczesnej archeologii europejskiej wykorzystując materiał ilustracyjny z siedmiu krajów: Belgii, Niemiec, Francji, Grecji, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Pierre Buch – autor zdjęć, odwiedził te kraje spotykając pracujących tam archeologów i dokumentując różne aspekty ich profesji” Wystawa zdjęć pokazuje wykopaliska, dokumentację i analizę znalezisk okiem fotografa, gdzie każde zdjęcie jest niezwykle unikatowe i starannie dobrane. Dzięki fotografiom autora wystawy każdy z nas będzie się mógł dowiedzieć, jak wygląda praca archeologa.

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu
ul. Wodna 27 – pałac Górków
61-781 Poznań

Zapraszamy do odwiedzenia muzeum w czasie pobytu w Poznaniu i zameldowania się w przytulnym hostelu Pit Stop, który znajduje się w odległości około 4 km od Muzeum.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>