III Meditation Biennale | Blog – Pit Stop Hostel Poznań
Logo Pitstop-hostel
       

III Meditation Biennale

Napisano 14 września 2012 w kategorii Kultura

Julia Oldham, Scuttle, wideo 2006

Największa wystawa sztuki współczesnej w Polsce odbywa się w Poznaniu i jest nią trzecia edycja Meditation Biennale, zatytułowana THE UNKNOWN – NIEPOJMOWALNE . Jedna z większych tego typu imprez w Europie Środkowej ma za zadanie pokazanie dialogu między cywilizacjami, kulturą i sztuką.

W tegorocznym Biennale weźmie udział ponad 100 artystów w całego świata, zaś nad całością będzie czuwać czterech kuratorów ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Japonii i Polski.

Wystawy odbywać się będą m.in w takich miejscach Poznania, jak: Muzeum Narodowe, Centrum Kultury ZAMEK, Muzeum Archidiecezjalne, Galeria u Jezuitów, była synagoga, Park przy Starym Browarze czy Port Lotniczy.

W Centrum Kultury Zamek odbędzie się konferencja z udziałem kuratorów i artystów, takich jak: Alex Villar z Brazylii, Lenore Malen z USA,  Heather Dewey Hagborg, również ze Stanów Zjednoczonych, Piotr Kurka i Grzegorz Klaman z Polski.

Mediations Biennale 2012 będzie procesem badawczym, gdzie słowa i obrazy będą funkcjonować na tych samych zasadach i staną się narzędziami poszukiwań.

Zapraszamy do Poznania na niezwykłe wydarzenie, którego nie mogą opuścić wielbiciele sztuki współczesnej.

Nocleg można rezerwować w Hostelu Pit Stop, który znajduje się na ul. Wyspiańskiego 15/5. Serdecznie zapraszamy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>